Już 6 lat działamy dla Warszawy
Niedawno w gronie członków i sympatyków świętowaliśmy szóste urodziny Miasto Jest Nasze. Przez te lata udało się wiele osiągnąć, ale ciągle mamy apetyt na więcej!
Nasze stowarzyszenie powstało w październiku 2013 r. w opozycji do aroganckiej polityki stołecznego ratusza kierowanego przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz. Od tego czasu:
- wielokrotnie zabieraliśmy głos w tematach ważnych dla mieszkańców Warszawy.
- doprowadziliśmy do nagłośnienia afery reprywatyzacyjnej, to m.in. dzięki nam dowiedziała się o niej cała Polska. Głośno mówiliśmy o nieprawidłowościach, niejasnych powiązanych i krzywdzie lokatorów.
- podejmowaliśmy szereg działań na rzecz zachowania dziedzictwa kulturalnego Warszawy :
broniliśmy przed zniszczeniem kina Femina, mieszkania Mirona Białoszewskiego i budynku Syreniego Śpiewu. - działamy na rzecz zachowania warszawskich obiektów sportowych – toru kolarskiego KS Orzeł przy ul. Podskarbińskiej, stadionu „Marymont” oraz „Warszawianki”.
- patrzymy na działania ratusza, wymuszając większą transparentność decyzji urzędniczych, jak np. w przypadku sprzedaży na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych.
- zwracamy uwagę na problem smogu w Warszawie :
prowadziliśmy Centrum Informacji o Smogu oraz zorganizowaliśmy akcję społeczną „Smok – papierosy dla dzieci„. - promujemy lokalny handel i rzemiosło.
Zorganizowaliśmy akcję „Wolumenu Nie Oddamy” oraz stworzyliśmy dzielnicowe mapy rzemieślników. - propagujemy kwestie przyrodnicze, ochrony zieleni w mieście oraz dobrostanu zwierząt (akcja „Zwierzęta To Nie Śmietnik”). Akcją „Mam Na To Papier” zachęcamy do rezygnacji z toreb foliowych.
- walczymy o przestrzeń miejską przyjazną dla pieszych oraz poprawę bezpieczeństwa na stołecznych ulicach (akcja „Chodzi o Życie„).
- wprowadzamy do debaty nowe kierunki rozwoju systemu transportowego stolicy – zaproponowaliśmy m.in. nowy przebieg III linii metra, Południową Linię Obwodową oraz plan niezbędnych buspasów.
- integrujemy lokalne społeczności, m.in. poprzez lokalne potańcówki.
- czworo radnych MJN reprezentuje mieszkańców w radach Mokotowa i Żoliborza.
W wyborach samorządowych w 2018 r. zagłosowało na nas ponad 50 tys. warszawiaków i warszawianek – jesteśmy 3 siłą w stolicy!
Skąd mamy na te działania pieniądze?
Utrzymujemy się ze składek członkowskich oraz z darowizn od sympatyków. Wszyscy nasi członkowie pracują dla stowarzyszenia pro bono. Część kosztów utrzymania jesteśmy w stanie pokryć ze składek członkowskich.
Abyśmy mogli działać jeszcze skuteczniej i lepiej przez kolejne sześć lat (albo i więcej), potrzebujemy Waszej pomocy!
Na co konkretnie potrzebujemy pieniędzy:
- na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem siedziby,
- na utrzymanie strony www,
- na wydruki broszur, ulotek, plakatów, zakup „gadżetów” wykorzystywanych podczas happeningów oraz materiałów promocyjnych,
- na wynajem sali przy większych wydarzeniach.
Dziękujemy!