Ludzie
Stowarzyszenie Miasto jest Nasze liczy w chwili obecnej ponad 250 członków – warszawiaków, społeczników, niezwiązanych z żadną partią polityczną, za to w pełni zaangażowanych w sprawy naszego miasta.
Jesteśmy obecnie największym ruchem miejskim w Warszawie, współpracujemy z innymi ruchami miejskimi w Warszawie, w Polsce i Europie.
Władze MJN od 26 czerwca 2022:
Zarząd
Barbara Jędrzejczyk – przewodnicząca
W MJN działa od 2017 – zaangażowana w akcje związane z prawami pieszych, współorganizowała dwa marsze „Pieszej Masy Krytycznej” oraz Warszawski Festiwal Drzew Drzewarszawa. W MJN udziela się głównie w obszarze jakości powietrza i ochrony środowiska oraz w tematyce zrównoważonego transportu.
Od 2019 członkini Zarządu, od 2021 przewodnicząca MJN.
Marcin Chlewicki – wiceprzewodniczący
Mieszka na Pradze Północ, wcześniej na Muranowie. Studiował na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest radcą prawnym w firmie transportowej. Zawodowo zajmował się także legislacją w Kancelarii Premiera i prawami pasażerów w Urzędzie Transportu Kolejowego.
W MJN koordynował prace Komisji Transportu i Infrastruktury. Organizował ogólnopolską akcję „Chodzi o życie”. Jest współautorem raportów i kampanii: Nowy ład parkingowy, Regulacja e-hulajnóg, akcja pomiaru prędkości na stołecznych ulicach.
Oddał honorowo ponad 20 litrów krwi.
Jan Baran – skarbnik
W Miasto Jest Nasze działa od 2015. Kierował kołem MJN Praga-Południe, był członkiem Komisji Rewizyjnej. Z powodzeniem tropi niejasne powiązania w miejskich spółkach (m.in. MPRI) i na styku urząd-deweloper (sprzedaż Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych).
Doktorant ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zajmuje się ekonomią rynku pracy. Prywatnie miłośnik Beskidów.
Joanna Weremijewicz – sekretarz
Eryk Baczyński – sekretarz
Z wykształcenia prawnik karnista. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych oraz urzędach. W czasie studiów udzielał bezpłatnych porad prawnych w ramach Kliniki Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.
Prywatnie: legionista, wegetarianin, cyklista i instruktor narciarstwa. Wychowany na Ochocie. W MJN koordynował pracę grupy w Śródmieściu, szczególnie mocno pochłaniają go tematy sporów prowadzonych z deweloperami i lokalnych przedsiębiorców.
Kamila Gołdyka
Bartosz Kozłowski
Komisja Rewizyjna
Justyna Orchowska – przewodnicząca
Paweł Przewłocki
Doktor fizyki i socjolog. Pracuje w dużej firmie technologicznej jako specjalista od sztucznej inteligencji. W MJN działa od 2016 – koordynował ursynowskie koło MJN.
Angażował się w akcje związane z prawami pieszych, współorganizując dwie „Piesze Masy Krytyczne”, współtworzył śródmiejską „Mapę Rzemieślników”. Jest również autorem prześmiewczego albumu fotograficznego „Najpiękniejsze parkingi Warszawy”.
Jan Mencwel
Z wykształcenia animator kultury. Inicjator akcji Otwarty Jazdów, która doprowadziła do obrony przed wyburzeniem osiedla domków fińskich na Jazdowie. Laureat nagród za działalność społeczną w Warszawie, m.in. „Stołek publiczności” i „S3KTOR”. Wychował się na Targówku, od kilku lat mieszka na Pradze-Północ.
W MJN od samego początku, przewodniczący Stowarzyszenia od 2016 do 2021, a do 2022 sekretarz.
Adam Orzechowski
Bartek Broda
Mieszka na Grochowie. Przewodniczący zarządu swojej wspólnoty mieszkaniowej i członek rady osiedla Grochów Kinowa. W MJN angażował się m.in. w przywracanie toru kolarskiego „Orzeł” społeczności lokalnej, a także w walkę z propozycjami podziału okręgów wyborczych do rady dzielnicy, który prowadziłby do jeszcze większego jej upartyjnienia.
Z zamiłowania orientalista – podczas rocznego stypendium w Azji odkrył, że Warszawa ma tendencje to przejmowania najgorszych praktyk z miast Dalekiego Wschodu dotyczących przestrzeni publicznej i transportu.
Sąd Koleżeński
Marcin Dobrowolski (przewodniczący), Joanna Klikowicz, Piotr Kopalko, Marta Marczak, Małgorzata Osas, Aleksandra Traczuk.