MJN aplikuje o pracę u deweloperów
Deweloperzy szukają osoby, która w 3 miesiące opracuje im „proste realne i niedrogie propozycje poprawy jakości przestrzeni miejskiej”. Nie możemy przejść obojętnie koło takiej oferty. Oto nasz list motywacyjny. Czekamy, aż zaproszą nas na rozmowę kwalifikacyjną…
„Polski Związek Firm Deweloperskich szuka człowieka do trzymiesięcznego projektu, którego celem jest opracowanie prostych, realnych i niedrogich propozycji poprawiających jakość przestrzeni miejskiej, które deweloperzy sami będą wdrażali w całym kraju”.
Szanowni Deweloperzy!
Chcielibyśmy aplikować na tę funkcję.
· Dlaczego uważamy, że jesteśmy odpowiednim kandydatem na to stanowisko?
Zajmujemy się tym tematem od dawna, śledzimy bieżące trendy i rozwiązania wdrażane w miastach na świecie. Wiemy, które pozornie dobre pomysły nie zdały egzaminu. Jesteśmy na bieżąco z zagadnieniami adaptacji miast do zmieniającego się klimatu. I wreszcie – sami jesteśmy mieszkańcami miasta, więc jakość przestrzeni miejskiej to dla nas nie tylko PR-owa zagrywka, ale warunek zdrowego i znośnego życia.
· Jakie wynagrodzenie nas satysfakcjonuje?
Wystarczającym wynagrodzeniem będzie rzetelne wdrożenie naszych propozycji.
· Jak wyobrażamy sobie ścieżkę rozwoju zawodowego na tym stanowisku?
Mamy dla Polskiego Związku Firm Deweloperskich dobrą wiadomość: nie musicie nikogo zatrudniać. Zaoszczędzimy wam te 3 miesiące roboty. „Proste i niedrogie” rozwiązania, których poszukujecie, są od dawna znane. My na początek mamy 5 propozycji.
- Zamiast omijać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, po prostu ich przestrzegajcie.
- Kasę przeznaczaną na lobbing za ustawami jak LexDeweloper przeznaczcie na budowę infrastruktury.
- Sadźcie duże drzewa zamiast małych. To wydatek, który szybko się zwróci.
- Zapewniajcie odpowiednią gospodarkę wodną: budujcie stawy retencyjne i sadźcie odpowiednie rośliny, żeby zapobiegać podtopieniom podczas ulew oraz skutkom suszy, gdy ulew brak.
- Budujcie osiedla w pobliżu istniejącej drogi, transportu publicznego, szkoły, przedszkola itd. Będzie drożej, ale ludzie i tak kupią te mieszkania, wiedząc, że potem zaoszczędzą na kosztach życia.
Nie ma za co!