#MamNaToPapier
Rozpoczęliśmy akcję promującą papierowe opakowania jako alternatywę dla plastikowych toreb. Już kilkanaście stoisk na bazarze pod Halą Mirowską z etykietką #MamNaToPapier oferuje papierowe torebki, a kilkadziesiąt kolejnych chce dołączyć do akcji.
Torba foliowa. Jej produkcja trwa 1 sekundę. Używana jest średnio przez 25 minut. Rozkłada się od 100 do 400 lat. Corocznie na światowy rynek wprowadza się od 500 miliardów do jednego biliona sztuk foliówek.
Na polskie wysypiska trafia co roku 55 tysięcy ton foliówek. Torebki foliowe są jednym z największych źródeł zanieczyszczeń plastikiem, a jednym z najprostszych do wyeliminowania, gdyż łatwo zrezygnować z ich użytkowania.
Ogromne ilości torebek rozdawane są na lokalnych warszawskich targowiskach, choć dzięki świadomym konsumentom i sprzedawcom sytuacja powoli się zmienia. Coraz więcej osób bierze na zakupy materiałowe torby, ale też niektórzy sprzedawcy zaczynają oferować torebki papierowe – zarówno takie do pakowania niedużych lub sypkich produktów, jak i większe z uszami.
Chcąc wesprzeć ten trend rozpoczęliśmy akcję #MamNaToPapier, promującą papierowe opakowania. Na początek wybraliśmy jedno z najbardziej znanych targowisk w Warszawie, bazar pod Halą Mirowską. Kilkanaście stoisk już oferuje papierowe opakowania i przyłączyło się do naszej akcji, a kilkadziesiąt kolejnych jest tym zainteresowane.
Będziemy promować stoiska z etykietką #MamNaToPapier, bo właśnie na nich klient ma alternatywę w postaci torby papierowej. Zaczynamy od publikacji mapki z zaznaczonymi „papierowymi” stoiskami.
Ta akcja jest nie tylko kierowana do sprzedawców, ale tak naprawdę jej powodzenie zależy od postawy konsumentów. Dlatego apelujemy aby zwracać uwagi na te etykietki, pytać sprzedawców o torby papierowe i z nich korzystać.
Mamy nadzieję, że to tylko początek i już wkrótce charakterystyczne logo #MamNaToPapier pojawi się w całym mieście.
Polecamy również polubienie profilu akcji na Facebooku.