Poznaj nas

Stowarzyszenie Miasto jest Nasze liczy w chwili obecnej ponad stu czterdziestu członków – Warszawiaków, społeczników, niezwiązanych z żadną partią polityczną, za to w pełni zaangażowanych w sprawy naszego miasta. Poniżej sylwetki członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej MJN.


Zarząd stowarzyszenia składa się z 6 osób:

Jan MencwelJan MencwelPrezes Zarządu Stowarzyszenia Miasto jest Nasze. Z wykształcenia animator kultury, z zamiłowania fotograf i dokumentalista. Jest członkiem rady programowej Parku Rzeźby na Bródnie. Inicjator akcji Otwarty Jazdów, która doprowadziła do obrony przed wyburzeniem osiedla domków fińskich na Jazdowie.

Wojciech SurałaWojciech Surała – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Historyk i politolog po UW. Mieszkaniec Bemowa.

Piotr MicułaPiotr Micuła – Sekretarz Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Absolwent SGH, student UW, do MJN dołączył po rocznym stypendium w Bawarii. Zajmują go idee, instytucje oraz prawo publiczne. Społecznie działa od 2009 roku, pracował też jako dziennikarz. Zwierz polityczny rozkochany w podróżach, prasie i dobrej literaturze.

Zuzanna GlińskaZuzanna Glińska – Członkini Zarządu Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Dyplomantka architektury, absolwentka historii sztuki, zajmuje się rewitalizacją blokowisk oraz jakością przestrzeni publicznych w miastach. Współorganizowała we współpracy z CSW przegląd filmowy “Miasto, akcja!”. Miłośniczka teatru, polskiego kina i początkujący kostiumograf.

Justyna KościńskaJustyna Kościńska – sekretarz Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się usługami publicznymi w przestrzeni miejskiej Warszawy. W MJN od połowy 2014 r.,  przez ponad rok była koordynatorką koła dzielnicowego Praga-Południe. Wyda każde pieniądze na podróże po różnych zakątkach świata.

Łukasz FiszerŁukasz Fiszer – skarbnik Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. W zarządzie od 2014 roku. Informatyk, grafik po Ecole Estienne w Paryżu. Odpowiedzialny za identyfikację wizualną stowarzyszenia, a także akcje w przestrzeni Internetu. Autor strony www.posprzątajmyreklamy.pl i koordynator projektów związanych z uporządkowaniem reklam.

Tymon Radwański – członek zarządu Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze


Radny stowarzyszenia

Konrad SmocznyKonrad Smoczny – radny dzielnicy Żoliborz z ramienia Miasto Jest Nasze. Przewodniczący dzielnicowej komisji ds. Kultury. Uważa, że Żoliborz nie potrzebuje reklamy. Inicjator i wodzirej Żoliborskiej Potańcówki. Właściciel agencji kreatywnej Vacaloca.

.


Skład komisji rewizyjnej

Kamil LipińskiKamil Lipiński – przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Doktorant w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, próbuje badać elity biznesu w Polsce. Publicysta Magazynu Kontakt.

 

Maria FilcekMaria Filcek – współzałożycielka Stowarzyszenia Miasto jest Nasze, członkini Komisji Rewizyjnej. Socjolożka po Uniwersytecie Kopenhaskim, zajmuje się przemianami instytucji i organizacji, przedstawicielka drobnych przedsiębiorców. Miłośniczka architektury, historii współczesnej i dobrych kryminałów.

Mikołaj PajaMikołaj Paja – członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Studiował stosunki międzynarodowe i prawo na UW. Fan warszawskich zabytków i kamienic. Mniejszą sympatią darzy kamieniczników, w związku z czym poza MJN działa w Komitecie Obrony Praw Lokatorów.

.

Marcin JarzynowskiMarcin Jarzynowski – członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Filozof spełniający się w działaniu, historyk skupiony na dzisiejszej rzeczywistości. Od początku zaangażowany w działania stowarzyszenia w Śródmieściu. Miłośnik kotów, wymagającej muzyki i chodzenia po mieście.

Łukasz PorębskiŁukasz Porębski – członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Z zamiłowania i z wykształcenia leśnik. Z pasji przyrodnik i społecznik. Mieszka na Żoliborzu Południowym. Wcześniej m.in. koordynator żoliborskiego koła Miasto Jest Nasze.

Sąd Koleżeński: Marcin Dobrowolski, Anna Folta, Karina Koziej, Eliza Rutkowska, Anna Siwińska.