Nasze projekty

Kino Femina

1500 zebranych podpisów, akcja zmiany nazwy przystanku, … – angażujemy się w sprawę ocalenia warszawskiego kina Femina, najdłużej działającego kina w Warszawie, które na skutek reprywatyzacji kamienicy i decyzje władz miasta, ma we wrześniu przestać istnieć i zostać zamienione na kolejny dyskont w okolicy.

jeziorko_gocławskie

Jeziorko Gocławskie

Jeziorko Gocławskie stało się przykrym symbolem warszawskiej polityki pierwszej dekady XXI wieku za rządów Platformy Obywatelskiej : w miejsce parku i klinu zieleni powstaje kolejne blokowisko, woda płynąca nagle staje się stojąca, reprywatyzuje się niezbywalną własność Skarbu Państwa…

piec_mirona

Kamienica Mirona Białoszewskiego

Walczymy o zachowanie zabytkowej kamienicy przy ulicy Poznańskiej 37 w której mieszkał i tworzył Miron Białoszewski. Firma Icon Real Estate chce przebudować kamienicę mieszkalną na biurowiec dewastując budynek i stawiając windę w miejscu pięknego pieca kaflowego o którym pisał Miron Białoszewski.

10157387_4082238510043_4976007409020415491_n

Koryto – Folwark Bemowo

W kwietniu 2014 roku po ujawnieniu nieprawidłowości w ratuszy Dzielnicy Bemowo, przy biernej postawie opozycji politycznej i jawnej próbie „zamiecenie pod dywan” afery, postanawiamy twardo wypominać grzechy rządzącej Warszawą partii

Mapa Reprywatyzacji

Kilkadziesiąt tysięcy odwiedzin, dziesiątki materiałów prasowych i telewizyjnych – nasza interaktywna infografika z lutego 2014 roku zamieszała w świecie brudnej warszawskiej polityki.

plac-zamkowy-miniaturka

Plac Zamkowy

Od października 2013 jesteśmy zaangażowani w oprotestowanie inwestycji Plac Zamkowy budowanej bezpośrednio w sąsiedztwie Starego Miasta w Warszawie, kontrowersyjnej zarówno z powodu mało wyszukanej architektury, jak również licznych nieprawidłowości i niejasności natury formalno-prawnej.

Budżet Partycypacyjny

Zgłosiliśmy 2 projekty do Budżetu Partycypacyjnego 2014 w  Śródmieściu – Audyt ZGN oraz Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie – szczególnie ten pierwszy odbił się szerokim echem w stołecznych mediach. W czerwcu  aktywnie promowaliśmy nasze projekty w Internecie i na ulicach miasta.

Zakochaj się w referendum

Kampania Zakochaj się w referendum zainaugurowała działalność inicjatywy Miasto Jest Nasze. Apel do warszawiaków wystosowało 20 osób ze świata sztuki, kultury i nauki. Był to obywatelski i pozapartyjny głos zachęcający do udziału w referendum

.